26 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Sona gelindi! Savaş uçaklarından bildiri atılıyor

Musul’da adım adım yenilgiye uğratılan terör örgütü DAEŞ’in artık kaçacak yeri kalmadı. Eski Şehir bölgesinde mahsur kalan sivillere bildiri atan savaş uçakları, çatışmadan kaçabilenlerin yürüyerek güvenli bölgeye gitmesini istiyor. Bildiride Sokaklarda hareket eden tüm araçlar vurulacak deniliyor.

KENTİN YÜZDE 98’İ TERÖRİSTLERDEN ALINDI

Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’da tam yedi ay önce başlayan büyük operasyonun sona ermesine belki de saatler kaldı. Etrafı tamamen sarılan terör örgütü bir zamanlar hepsini elinde tuttuğu kentin yüzde 98’ini kaybetmiş durumda. Terör örgütünün sıkıştığı 12 kilometrekarelik söz konusu bölge, Dicle Nehri kıyısından kuzeye yaklaşık altı kilometre uzunluğunda ve iki kilometre genişliğinde bir alanı kapsıyor.

TERÖRİSTLER BOMBA YÜKLÜ ARAÇLARLA SALDIRIYOR

Son olarak Ureybi mahallesini de kaybeden DAEŞ, elindeki yedi mahalleden ikisi olan Rufai ve Şifa’da direnmeye çalışıyor. Can derdine düşen teröristler, son 24 saat içerisinde onlarca bomba yüklü araç patlattı ancak bu ordu birliklerinin ilerlemesini engelleyemedi.

DİKKAT ÇEKEN FOTOĞRAF

Reuters haber ajansının servis ettiği bir fotoğrafta, bir evin avlusundaki bir grup gazetecinin hemen yanında bomba patlıyor. Gazeteciler, patlamadan korunmak için içeri doğru kaçıyor.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü